Pavoukovci
Žije přs 2000 druhů. Před 500 miliony let se objevili první pavoukovci. Řadáme knim pavouky, štíry, roztoče a další. Všichni to jsou dravci. No páni! K lovu mají velmi rafinované techniky. A někdy používají i jed.
Pavouci mají dvojité tělo. Hlava a hruď srůstají v jeden celek- hlavohruď, na niž nasedá zadeček. Na hlavohrudi jsou jednoduchá očka, nekdy jich je až osm, dva páry kusadel a čyři páry nohu. I když mají tolik očí, tak většina z pavouků, rozeznávají jen tmu a světlo. Jenom slíďáci a skákavky, kteří svou kořst loví skokem, mají lepší zrak. Když pavuk kousne pouští do oběti jed.
Mnoho druhů pavouků má snovací bradavky. Které hačají na konci zadečku a vyrábějí hedvábné vlákno. Vlákno vzniká z tekutiny, která na vzduchu tuhne.
Největší pavoukovci jsou štíři.Žijí v teplých krajinách a s pavouky mají málo společného. Jsou jedovatější. Jedovatou žlázu mají na konci těla v podobě trnu. Nekladou vajíčka. Rodí se živá mláďata o které pak samička pečuje. Pavouci naopak své potmstvo často sežerou.
Roztoči tvoří přinejmenším třetinu obrovské skupiny pavoukovců. Mnozí z nich můžeme spatřit jen pod mikroskpem. Žijí ve vodě, na souši a vznášejí se ve vzduchu. Vyskytují se sokonce i v Antarktidě a horkých pramenech. Denně je objeveno několik nových druhů roztočů. Jsou cizopastníci.
Pavoukovce dělíme na pavouky, solifugy, sekáče, štíry, roztoči. Toto jsou jen ti nejduležitější.